Bize Ulaşın

0312 418 88 58

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI ( YKS )

LYS ve YGS’nin kaldırılması üzerine yeni sınav sisteminin adı belli oldu: Yükseköğretim Kurumları sınavı. Yks Dershanesi fiyatları yeni sisteme uygun olarak tekrardan belirlenecektir. Tek sınav modeli olarak düşünülen YKS aynı gün içinde iki oturum olarak gerçekleşecektir. Bizde dershaneler olarak yeni sistemi anlatma ve bu sürece öğrenciyi daha çabuk şekilde alıştırmayı fakatçlıyoruz. İki oturumda gerçekleşecek olan YKS’nin ilk oturumunda öğrencilere temel yeterlilik testi uygulanacaktır. Bu testte adayların muhakeme, akıl yürütme, mantıklı düşünme, Türkçeyi doğru kullanma, okuma, anlama, kavrama ve dil hakimiyetiyle temel matematiksel ilişkilerden yararlanmasının fakatçlandığı bir sınavdır.

Yks Dershanesi olarak bu sisteminde de öğrencilerin korkutup endişelenmelerine izin vermeyeceğiz. Hedefimiz öğrencilere bu süreçte en iyi eğitimi vererek öğrencilere sınavda başarılı olmalarını sağlamaktır. Türkçe ve matematik sorularından oluşan Temel Yeterlilik sınavı müfredata bakılırsa hazırlanmış 40 Türkçe 40 matematik sorusundan oluşacaktır. Bizde dershane olarak Türkçe ve matematiğin bu kadar önemli olacağı yeni sistemde dersleri Türkçe ve matematik ağırlıklı işleyeceğiz. İlk oturumu oluşturan bu sınav ilk aşama olduğu için tüm öğrencilerin girmesi zorunludur. Burada alınan puan önemli olacaktır. Temel Yeterlilik Testi’nde 150 barajını geçen önlisans tercihinde bulunabilecektir. Bu ilk oturumdan sonra birkaç saat ara verilip öğleden sonra ikinci oturum sınavına girilecektir. Temel Yeterlilik Testi’nden 180 puan ve üzeri alan adaylar lisans tercihi yapabilecekler. Ayrıca aynı sınavdan 200 puan ve üzeri alanlar puanlarını gelecek yılda kullanabileceklerdir.

Yks Dershaneleri Türkçe ve matematiğin temel belirleyici olduğu bu sistemde öğrencilere tertipli mevzu anlatımları bolca soru çözümleriyle matematik ve türkçe becerisi kazandıracaktır. Birebir etütler sayesinde öğrencilerimize Tys başarılı olabilmeleri için en iyi eğitim verilecektir. Birinci oturumdan sonra ikinci oturumda dört kontrol uygulanacaktır. Türk dili ve edebiyatı-coğrafya, toplumsal bilimler, matematik ve fen bilimleri olmak üzere 4 test yer alacaktır. Türkçe dil hakimiyeti, onu kullanma, okuduğunu anlama ve kavrama, muhakeme ve bunları sorgulamaya dayalı; matematikte de temel detayları sorgulamaya dayalı bir sınavın ağırlıklı olduğu bir sistem mevcuttur. Lisans yerleştirmeleri için Tys’nin %40’ı, ikinci oturumun ise %60’ı belirli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan milli İzleme sınavı, Ankara başlıklı makalemizde mis dershane fiyatları, mis dershaneleri ve mis dershanesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kızılay Şube Duyuru
Kızılay Şube Duyuru
Konuşmayı Başlat
Merhaba, Odtülüler Eğitim Kurumu Olarak Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Hemen Ara?